Biorytmy

Oblicz Swój biorytm:

biorytm osobisty
biorytm partnerski

Istnieją trzy główne biorytmy, cielesny, intelektualny i emocjoalny, które opisują nasz potencjał, nasze możliwości jak i nasze słabości w danym momencie. Krzywe tych biorytmów opisują poziom energii i wydajności w trzech głównych obszarach : cielesnym, duchowym i umysłowym. Skąd biorą się jednak te biorytmy, możnaby zapytać. Biorą się stąd, że świat, w którym zostało nam dane żyć podlega wpływowi rytmów kosmicznych, wynikająych z położenia Ziemi względem innych ciał niebieskich, które ją otaczają.

Nasza planeta jest zwłaszcza uzależniona od rocznego cyklu obrotów wokół Słońca, który to, jak każdy wie, trwa około 365 dni. Dlatego życie ziemskie rządzone jest prawami pór roku. Księżyc, naturalny ziemski satelita odpowiada za cykle księżycowe, których długość wynosi 28 dni.

Ponadto, oprócz cykli kosmicznych, każdy żywy organizm posiadający serce jest pod wpływem rytmu wyznaczanego przez uderzenia tego narządu.

Wszystkie dane w tych makroskopowych i mikroskopowych cyklach, które wpływają na rytm naszego życia, pozwalają obliczyć biorytm na podstawie naszej daty urodzenia.

Biorytm cielesny

Biorytm cielesny opisuje ewolucję Twoich możliwości cielesnych. To pozwala przewidzieć, kiedy potecjał Twojego ciała osiągnie poziom maksymalny, a kiedy najniższy. Krzywa biorytmu fizycznego poinformuje Cię o stanie zdrowia, poziomie energii, siły i wytrzymałości, jak i odporności Twojego organizmu. Czas trwania biorytmu fizycznego wynosi 23 dni.

Na podstawie cyklu Twojej siły i wydajności, wykazanego na krzywej biorytmu możesz zatem kierować Swoim życiem, tak planując ważne wydarzenia by przypadały na okresy Twoich maksymalnych możliwości. Jest zatem wskazane, aby unikać działań mobilizujących duże zasoby energii fizycznej w dniach gdy krzywa biorytmu jest w najniższym punkcie, a jeśli to możliwe, nawet wtedy gdy jest tylko poniżej zera. Planowane interwencje medyczne, dalekie podróże, przeprowadzki i wszystkie inne wydarzenia, które wymagają dobrej kondycji fizycznej powinny być planowane w okresach gdy krzywa biorytmu fizycznego jest na maksymalnym poziomie, albo przynajmniej na wysokości 40%.

Biorytm emocjonalny

Biorytm emocjonalny ilustruje Twoją sferę emocjonalną. Gdy krzywa biorytmu emocjonalnego osiągnie 100%, stajesz się bardziej otwarty na innych, empatyczny i przyjazny. Jest również bardziej prawdopodobne, że zakochasz się i dasz ponieść namiętności. Długość biorytmu emocjonalnego wynosi 28 dni, podobnie jak długość cyklu księżycowego.

Gdy krzywa biorytmu emocjonalnego oppada poniżej 0%, to przewiduje się okresy, w których możesz być bardziej podatny na stres. Mogą Ci grozić załamania nerwowe lub napady lęku. Jest więc wskazane, aby zaplanować ważne wydarzenia w życiu uczuciowym na te dni, kiedy krzywa biorytmu emocjnalnego jst u szczytu . Randki z nowopoznaną osobą, zaręczyny lub ślub udadzą się jeśli zostaną zaplanowane na dzień Twoich maksymalnych możliwości emocjonalnych. W każdym razie, nie planuj nic ważnego na dni, kiedy krzywa spadnie poniżej 40% !

Biorytm intelektualny

Biorytm intelektualny, jak sama nazwa wskazuje, oddaje stan Twoich zdolności intelektualnych. To pozwala śledzić wahania Twojego potencjału umysłowego, spostrzegawczości, kreatywności, umiejętności logicznego myślenia i zapamiętywania informacji. Długość biorytmu intelektualnego wynosi 33 dni.

Jeśli masz wybór, zaplanuj spotkania zawodowe lub ważną sprawę administracyjną w okresach najwyższych zdolności intelektualnych, kiedy krzywa biorytmu osiąga blisko 100% lub w każdym bądź razie nie spada poniżej 40%.

Biorytm intuicji

Biorytm intuicyjny opisuje Twoją zdolność oceny sytuacji lub ludzi w oparciu nie o racjonalne argumenty, lecz raczej o emocje jakie dana osoba lub sytuacja w nas budzi. Długość biorytmu intuicji wynosi 38 dni.

Biorytm estetyczny

Biorytm estetyczny służy do wykazania Twojej zdolności postrzegania piękna, kultury i sztuki. Gdy krzywa biorytmu estetycznego znajduje się na szczycie, Twoje zmysły są wyostrzone i w pełnej gotowości, aby dostrzec harmonię i piękno w otaczającym świecie. Długość biorytmu estetycznego wynosi 43 dni.

Biorytm duchowy

Biorytm duchowy opisuje Twoją zdolność oderwania się od rzeczy materialnych, aby poświęcić się potrzebom duszy i rozumieć duchowe aspekty życia. Długość biorytmu duchowego biorytmu wynosi 52 dni.

Biorytm kreatywności

Biorytm kreatywności ilustruje stan Twojej wyobraźni i Twoich talentów. Opisuje Twoją zdolność wyobrażania i tworzenia nowych dzieł, wdrażania nowych i unikalnych koncepcji, lub znajdywania oryginalnych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań problemów.

Długość biorytmu kreatywności wynosi 48 dni. Kiedy krzywa biorytmu kreatywności znajduje się w górnej strefie, dzień jest odpowiedni, aby poświęcić się szukaniu nowych rozwiązań zarówno w życiu osobistym i zawodowym.

Komentarze


Copyright 2016 ja-i-ty.pl, wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie treści zawartych na naszych stronach bez zgody autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich.

ja-i-ty.pl | kontakt | polityka prywatności cookies